Aktualności

Projekty tworzenia przyjaznych dla ludzi i środowiska przestrzeni, przygotowane przez zespoły szkolne z tych dwóch miast, zostały nagrodzone w trakcie wydarzeń, zorganizowanych przez Fundację Veolia Polska oraz Centrum UNEP/GRID-Warszawa.

Z tym pytaniem postanowili zmierzyć się eksperci think-tanku WISE Europa. Efektem ich pracy stał się raport „Nowe otwarcie. Polska na drodze do zeroemisyjnej gospodarki”, który ma dziś swoją premierę.

O tym, co w nim znajdziemy, dowiedzieć się mogliśmy w trakcie zorganizowanego w poniedziałek, 18 marca, śniadania prasowego.

Blisko 20 niecodziennych pomysłów na stworzenie miasta z klimatem – internauci i eksperci wybrali najciekawsze propozycje.

Finał kolejnej edycji programu "Młodzi Obserwatorzy Przyrody" coraz bliżej. W niedzielę zakończyło się głosowanie, w którym internauci wybierali najciekawsze ich zdaniem projekty.
 

W środę 27 lutego Centrum Nauki Kopernik gościło szereg dyskusji, poświęconych jakości powietrza w Polsce oraz sposobach na jego poprawę.

W jego trakcie uczestnicy zapoznali się m.in. z wynikami raportów Najwyższej Izby Kontroli oraz działanami, realizowanymi na szczeblu krajowym i lokalnym.

Koordynator programu
Centrum UNEP/GRID-Warszawa
Inicjator programu
Fundacja Veolia Polska
Patronaty honorowe
Prezydent Miasta ZamośćBurmistrz Miasta PrzasnyszaBurmistrz Miasta ChrzanowaBurmistrz Miasta ŚwieciaBurmistrz Miasta Tarnowskie Góry