Aktualności

Tarnowskie Góry rozkwitną wczesną jesienią za sprawą projektów przygotowanych przez młodzież - uczestników programu Fundacji Veolia Polska i Centrum UNEP/GRID-Warszawa „Młodzi Obserwatorzy Przyrody – tworzymy miasto z klimatem!”.

W okresie wakacyjnym przygotowują się oni do realizacji swoich pomysłów na wzmocnienie roli zieleni w mieście.

Miasta się zazieleniają! Zespoły z Chrzanowa jako pierwsze przystąpiły do realizacji eko-projektów.

Reprezentanci instytucji samorządowych, firmy Veolia Polska oraz uczestniczących w projekcie zespołów obecni byli na spotkaniu podsumowującym kolejną edycję MOP.

Projekt, realizowany wspólnie przez Centrum UNEP/GRID-Warszawa oraz Fundację Veolia, umożliwił dzieciom i młodzieży szkolnej zaprezentowanie zmian, które chciałaby widzieć w swym najbliższym otoczeniu.

Projekty tworzenia przyjaznych dla ludzi i środowiska przestrzeni, przygotowane przez zespoły szkolne z tych dwóch miast, zostały nagrodzone w trakcie wydarzeń, zorganizowanych przez Fundację Veolia Polska oraz Centrum UNEP/GRID-Warszawa.

Z tym pytaniem postanowili zmierzyć się eksperci think-tanku WISE Europa. Efektem ich pracy stał się raport „Nowe otwarcie. Polska na drodze do zeroemisyjnej gospodarki”, który ma dziś swoją premierę.

O tym, co w nim znajdziemy, dowiedzieć się mogliśmy w trakcie zorganizowanego w poniedziałek, 18 marca, śniadania prasowego.