Chrzanów
Zespół nr 1 | Chrzanów
Zespół nr 3 | Chrzanów
Zespół nr 4 | Chrzanów
Zespół nr 5 | Chrzanów

Świecie
Zespół nr 1 | Świecie
Witamy :) Oto nasza grupa ''Pszczółki z naszej szkółki SP 7'', miłośnicy i pasjonaci pszczół. Należymy do kółka pszczelarskiego w naszej szkole, jesteśmy grupą dość zróżnicowaną - chodzimy do klas IV, VI, VII i VIII. Ale wszyscy zainteresowani jesteśmy dbaniem o nasze pszczółki. Wspólnie z zaprzyjaźnionymi pszczelarzami odwiedzamy ich pasieki i pomagamy podczas prac pszczelarskich.
Zespół nr 2 | Świecie
Cześć! Jesteśmy grupą uczniów z klas siódmych i ósmej Szkoły Podstawowej nr 1 im. Wojska Polskiego w Świeciu. W skład naszego zespołu wchodzą: Weronika, Zosia G., Misia, Kuba, Zosia Ku., Zuzia W., Patrycja, Jagoda, Janek, Szymon, Maciej, Zuzia Z. i Zosia Ka. Zaangażowaliśmy się w projekt „Młodzi Obserwatorzy Przyrody – tworzymy miasto z klimatem”, ponieważ lubimy interesujące wyzwania. Chcemy zmienić charakter jednego z parków miejskich w naszej okolicy. Mamy mnóstwo ciekawych pomysłów, które chcemy zrealizować.
Zespół nr 3 | Świecie
Nasz zespół liczy sobie 10 osób, w skład którego wchodzą : Natalia, Patrycja, Asia Ś., Zuzia, Weronika Sz., Julia, Asia G., Weronika F., i nasz rodzynek -Bartek. Wszyscy jesteśmy uczniami III klasy gimnazjum. Jesteśmy zgraną drużyną, pomimo, że każdy z nas ma zupełnie różne zainteresowania i pasje. Jedni z nas kochają sport-jak Weronika F. i Bartek - inni zaś wolą posiedzieć w domu i obejrzeć film czy poczytać ciekawą książkę, tak robią Julia i Zuzia. Jest jednak coś co nas łączy - wszyscy jesteśmy energiczni, gotowi do pracy i mamy mnóstwo pomysłów na realizowany projekt.
Zespół nr 4 | Świecie
Zespół nr 5 | Świecie
Cześć wszystkim! Jesteśmy zespołem nr 5 ze Świecia. Jesteśmy uczniami klasy ósmej w SP8 w Świeciu. Wszyscy jesteśmy ambitni i zawzięcie dążymy do wyznaczonych celów. Ogółem jest nas 11: Julia, Madzia, Martyna, Natalia, Nicole, Tosia, Zosia, Zuzia, Zuza, Olaf i Sławek. Mimo łączących nas wspólnych cech, wiele nas różni. Oprócz tego jesteśmy zgraną i pełną pomysłów grupą ! Od października wspólnie pracujemy nad projektem, chcąc zazielenić teren naszego szkolnego boiska. Wierzymy, że uda się nam zapewnić dużo zieleni przyszłym uczniom naszej placówki . Mamy na celu stworzenie rówieśnikom miejsca do wypoczynku między lekcjami, ponieważ większa część naszego boiska jest betonowa i takowej przestrzeni brakuje.

Tarnowskie Góry
Zespół nr 1 | Tarnowskie Góry
Cześć!
Jesteśmy młodzieżą z tarnogórskiego Chemika. Postanowiliśmy zmierzyć się z wyzwaniem, jakim jest udział w konkursie – tworzymy miasto z klimatem. Naszym celem jest pokazanie innym, że trochę wyobraźni i kreatywności pozwala stworzyć zielone i przyjazne miejsce tuż obok nas. Będzie ono przestrzenią do odpoczynku, gdzie każdy z nas naładuje swoje baterie.

Nawiązując do chińskiego przysłowia:

"Jeśli myślisz rok naprzód sadź ryż,
Jeśli myślisz 10 lat naprzód sadź drzewo,
Lecz jeśli myślisz 100 lat naprzód ucz ludzi"

Chcemy działać na trzech płaszczyznach. Myśląc o tym, co tu i teraz stworzymy mini-ogrody: deszczowy, ziołowy i roślin miododajnych, następnie postaramy się o opiekę dla nich na kolejne lata. A mając na uwadze przyszłość zadbamy o wiedzę i świadomość przyszłych pokoleń – oczywiście w formie zielonej zabawy!

Nasze Chemikowe hasło to „Zakręceni w zieleni”, a symbolem zielona gąsienica.
Zespół nr 3 | Tarnowskie Góry
Nasza grupa to Julia, Tatiana, Marysia, Zosia, Oliwia, Ania, Olivier, Kuba, Michał, Jakub. Wszyscy chodzimy do 7 klasy i bardzo się lubimy. W naszych Eko-Blogach będziemy pokazywać jak chcielibyśmy aby wyglądało Nasze Eko-Miejsce i jakie chcielibyśmy posadzić tam rośliny. Nasze Eko-Miejsce ma powstać na niezagospodarwanym miejscu przy szkole.Teraz jest tam szarość i ponuro i to właśnie chcemy zmienić. Korzystać tego miejsca nie będą tylko uczniowie ale także ich rodziny.
Zespół nr 4 | Tarnowskie Góry
Witamy! Jesteśmy uczniami Zespołu Szkolno- Przedszkolnego Nr 4 w Tarnowskich Górach i planujemy dać naszemu lokalnemu Parkowi Hutnika nowe życie! Pracę zaczęliśmy od starannego sporządzenia, krok po kroku planu działania. Zamierzamy wcielić go w życie dzięki utworzeniu przez nas podzespołów, mających zająć się specjalnie dedykowanym im zadaniom. Nagraliśmy już spot przedstawiający nasze spostrzeżenia, koncepcje oraz plany wobec parku. W najbliższym czasie będziemy prowadzić dokładne pomiary i przygotujemy przeskalowany plan przebudowanego parku. Mamy szczerą nadzieję, że nasza praca nie pójdzie na marne, a park zacznie znowu tętnić życiem!
Zespół nr 5 | Tarnowskie Góry
Siemka! Jesteśmy uczniami Szkoły Podstawowej nr 15 im. Gwarków Tarnogórskich w Tarnowskich Górach. Nasz zespół składa się z 30 osób. Chodzimy do nowoutworzonej klasy VIIb. Do udziału w konkursie zachęciła nas nasza wychowawczyni Pani Danuta. Od dłuższego czasu planujemy w naszej szkole rewitalizować fragment ogrodu szkolnego. W bieżącym roku przeprowadzono termomodernizację szkoły, niestety ogród na tym ucierpiał. Nasz Eko projekt nazwaliśmy „Zielona Klasa”. Chcemy stworzyć klimatyczne miejsce do nauki, zabawy, integracji i odpoczynku. Chętnych do współpracy jest wielu. Swoją pomoc zaoferowali również uczniowie ze świetlicy, którymi opiekuje się pani Marta. Spot reklamowy nakręciliśmy z ich udziałem. Chcemy więcej czasu spędzać na świeżym powietrzu otoczeni zielenią. Mamy głowy pełne pomysłów, które już zaczęliśmy realizować.
Zespół nr 7 I Tarnowskie Góry
Cześć! Z tej strony: Dorian, Kacper, Bartek, Wojtek, Kasia, Olivia, Martyna, Kacper i Marek:-) Jesteśmy uczniami klasy ósmej Szkoły Podstawowej nr 11 im. Władysława Broniewskiego w Tarnowskich Górach. Każdy z nas jest inny, ale jesteśmy gotową do działania i ambitną zgraną grupą. Chcemy zrealizować nasz projekt i zmienić jeden z Parków w naszej okolicy. Mamy mnóstwo ciekawych pomysłów jak możemy go zmienić na lepsze.
Zespół nr 9 I Tarnowskie Góry
Cześć! Nazywamy się Martyna, Oliwia, Nikola, Sandra, Magda. Jesteśmy uczennicami ósmej klasy szkoły podstawowej. Każda z nas jest inna ale łączy nas jedno, wspólne zamiłowanie do przyrody. Do wzięcia udziału w konkursie zachęciła nas nasza nauczycielka geografii, Pani Ewa. Jako najstarsze uczennice w szkole oraz miłośniczki natury, chciałybyśmy dać dobry przykład młodszym kolegom i zaszczepić w nich zamiłowanie do ekologii. Wierzymy, że udział w tym projekcie właśnie nam w tym pomoże!
Zespół nr 10 I Tarnowskie Góry
Do naszego zespołu należą uczennice klas ósmych: Agnieszka W., Natalia K., Emilia K., Jessica A., Kasia K., Kasia S., Natalia M., Oliwia W., Weronika F., Wiktoria G., Maja R., Katarzyna G. Każda z nas jest inna, to fakt. Różnią nas pasje, zainteresowania, upodobania, style, charaktery oraz wiele innych rzeczy niewidocznych gołym okiem. Jednak jest rzecz, która nas łączy – zamiłowanie do przyrody. Kochamy ją, uwielbiamy szum liści, wiatru i morza. Nie bylibyśmy szczęśliwi, nie mogąc słyszeć śpiewu ptaków czy brzęczenia owadów. Fascynuje nas natura. Właśnie dlatego podejmujemy się wezwania i chcemy tchnąć życie w miejsce, które dotychczas pozostało tylko jednym z fragmentów szarego, miejskiego krajobrazu.

Zamość
Zespół nr 1 | Zamość
Jesteśmy uczennicami klasy 2 i 3 technikum architektury krajobrazu w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 5 w Zamościu. Projektowanie zieleni i wiedza o przyrodzie to nasze główne zainteresowania. Na co dzień uczymy się o roślinach ozdobnych, kształtowaniu zielonych przestrzeni, wykorzystaniu materiałów w terenach zieleni i wszystkiego co jest związane z architekturą krajobrazu. Jako aktywne uczennice staramy się uczestniczyć we wszelkich formach poszerzania naszej wiedzy. Uważamy, że konkurs "Młodzi obserwatorzy przyrody" na eko- projekt jest wyzwaniem skrojonym idealnie dla nas. Nasz zespół to:
Karolina, Karolina, Żaneta i Agnieszka - uczennice klasy 2 oraz Weronika, Weronika, Honorata i Kamila. Naszym opiekunem jest: pani Olga Gontarz nauczyciel przedmiotów zawodowych w technikum architektury krajobrazu ZSP nr 5 w Zamościu.
Zespół nr 2 | Zamość
Jesteśmy zespołem ze Szkoły Podstawowej Nr 10 z Oddziałami Integracyjnymi im. W.Łukasińskiego w Zamościu. Udział w konkursie biorą: Agata Paulina Kinga Sebastian ----> 3 A Gimnazjum Sara Zuzia Marlena ....................... Amelia ---> 7 A Jakub ---> 8 A Amelia ---> 7 A ....................... Naszym opiekunem jest p.Renata Bojarczuk Na tym blogu zamierzamy umieszczać postępy dotyczące naszej pracy związane z rewitalizacją terenu naszej szkoły, z którego będą mogli korzystać uczniowie i mieszkańcy naszego osiedla. Wzięliśmy udział w tym konkursie, ponieważ chcemy połączyć odpoczynek z obserwacją bioróżnorodności, a także przy tym poznać przyrodę i wspólnie się zintegrować. Z chęcią chcielibyśmy dać przykład swoim młodszym i starszym kolegom, a także rówieśnikom.
Zespół nr 3 | Zamość
Witajcie! Z tej strony: Justyna, Ola, Kasia, Kasia, Wiktoria, Julia, Dominika, Paulina. Wspólnie tworzymy grupę pod nazwą Zespół nr 3. Jesteśmy uczennicami 2 klasy II Liceum im. Marii Konopnickiej w Zamościu. Każda z nas pogłębia swoją wiedzę na temat środowiska naturalnego na profilu z rozszerzoną biologią lub geografią. Postanowiłyśmy wykorzystać nasze wspólne zamiłowanie do przyrody i zdecydowałyśmy się stworzyć projekt nie tylko dla Nas, ale dla wszystkich. Po wstępnych rozmowach wiemy czego brakuje w naszym mieście. Pragniemy zagospodarować przestrzeń dla młodszych i starszych, dla osób szukających odpoczynku czy aktywnego spędzenia czasu. Jesteście ciekawi naszych pomysłów? Jeśli tak to zapraszamy do śledzenia wspólnych wpisów.
Zespół nr 4 | Zamość
Witajcie to my: Dominika Kopciowska, Wiktoria Dziewulska, Patrycja Gałka, Weronika Krawiec, Martyna Falatus, Dominik KIjek, Aleksandra Jonak, Basia Kawalec, Angelika Dorosz,
Weronika Chmiel, Anna Lupa, Pani Profesor Urszula Jarocka, Michał Malczewski.

Jesteśmy młodymi obserwatorami przyrody,uczęszczamy do klasy IF o profilu biologiczno-chemicznym II LO w Zamościu. Dopiero zaczynamy swoją przygodę z naturą. Mamy pomysły jak zmienić przyrodnicze otoczenie naszej szkoły. Zgłosiliśmy się do tego projektu, ponieważ widzimy,że przyroda potrzebuje naszej pomocy.
Zespół nr 5 | Zamość (przykład)

Koordynator programu
Centrum UNEP/GRID-Warszawa
Inicjator programu
Fundacja Veolia Polska
Patronaty honorowe
Prezydent Miasta ZamośćBurmistrz Miasta PrzasnyszaBurmistrz Miasta ChrzanowaBurmistrz Miasta ŚwieciaBurmistrz Miasta Tarnowskie Góry