Szkoła Podstawowa im. Króla Władysława Jagiełły w Luszowicach

W naszym projekcie chcemy Was zachęcić do wykonania zielnika w centrum Chrzanowa. Miałby on się znajdować na Alei Henryka 22-nieopodal Urzędu Miasta. Jest to miejsce dość ruchliwe dlatego postanowiliśmy zbudować tutaj ostoję spokoju i relaksu.

Będzie można tu przyjść, poczuć woń pachnących ziół i odpocząć w cieniu okalających go drzew. Nasz zielnik stanie się miejscem integracji ludzi młodszych i starszych, którzy z chęcią spędzą tutaj swój wolny czas. Skąd taki pomysł? W naszej wiejskiej szkole taki zielnik mamy już od 2 lat. Zioła zbierane z niego są suszone i stanowią piękną i przede wszystkim pachnącą dekorację naszej szkoły. Chcemy się tym pomysłem podzielić z innymi. Wiosna i lato to to czas, gdy wszystkie zioła kwitną i stanowią oazę piękna. Mamy nadzieję, że i w Chrzanowie będziemy mogli podziwiać ten piękny zakątek.

Praca konkursowa - film "Zróbmy sobie zielnik":