Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Kopernika w Balinie

Do realizacji projektu wybraliśmy fragment parku miejskiego w Chrzanowie. Jest to miejsce, w którym znajduje się dużo zieleni ( głównie drzewa), jednak brakuje kolorowych rabat z kwiatami. Z naszych obserwacji i ankiet wynika, że najczęściej jest to miejsce wyprowadzania zwierząt na spacer oraz stanowi drogę na zakupy i do pracy.

Czy taka powinna być rola parku miejskiego? Uważamy , że powinno być to miejsce wypoczynku, rekreacji i zabawy dla każdej grupy wiekowej.

Zmiany, które wprowadziliśmy w naszym projekcie to m.in.:
- ścieżka zdrowia w postaci urządzeń do ćwiczeń plenerowych dla dorosłych,
- plenerowe szachy wielkoformatowe,
- plenerowy stół do ping – ponga,
- gry dla dzieci np. „klasy”, które w świecie laptopów i smartfonów są zapomnianą formą zabawy,
- plenerowa tablica kredowa, na której najmłodsi mogą rozwijać swoją twórczość plastyczną.
Odpoczynek uatrakcyjni zapach ziół oraz kwiatów, które pełnią rolę przyrodniczą i są pokarmem dla zapylaczy. Na donicach z ziołami znajdują się kody QR, dzięki którym dowiemy się o szczególnych właściwościach roślin.
W trakcie naszej pracy nad projektem przeprowadziliśmy ankietę wśród dwóch grup społecznych: młodzieży oraz seniorów. Wynika z nich, że pomysł podoba się społeczności chrzanowskiej.
Realizacja projektu przyniesie efekty społeczne poprzez stworzenie miejsca:
- wspólnych rozmów mieszkańców miasta,
- zabawy grup rówieśniczych,
- rozwijania aktywności fizycznej i umysłowej.

Dzięki projektowi przestrzeń miasta będzie bardziej przyjazna i atrakcyjna

Praca konkursowa - makieta (film):