Szkoła Podstawowa im. K. Ecksteina w Świeciu

Przedstawiamy projekt "Ósemkowej zielonej klasy". To miejsce, które tworzymy dla społeczności uczniów naszej szkoły - SP nr 8 im. Kazimierza Ecksteina w Świeciu, a także wychowawców okolicznych przedszkoli i przedszkolaków i wszystkich gości świeckiej "Ósemki". 

Niezagospodarowaną dotychczas przestrzeń boiska chcemy zmienić w "Zieloną klasę"- miejsce, gdzie będzie można odpocząć na łonie natury oraz zdobywać wiedzę przyrodniczą. Posadzona w tym miejscu zieleń będzie wabiła ptaki, owady i inne zwierzęta. Większa bioróżnorodność tego miejsca umożliwi prowadzenie obserwacji przyrodniczych. Plansze informacyjne będą źródłem wiedzy o przyrodzie naszego miasta oraz konieczności i sposobach jej ochrony. Chcemy także by "zielona klasa" była częścią ścieżki przyrodniczej wokół naszej szkoły. Poznawanie drzew i krzewów ułatwią tabliczki informacyjne. Marzy nam się zielona przestrzeń do nauki oraz odpoczynku. Zieleń wokół szkoły także upiększy przestrzeń naszego osiedla i będzie oczyszczać tak zanieczyszczone w naszym mieście powietrze.

Zachęcamy do głosowania na nasz projekt ;-)

Młodzi Obserwatorzy Przyrody ze świeckiej Ósemki" czyli zespół Świecie 5 wraz z opiekunem.

Praca konkursowa - prezentacja

Głosowanie zakończone
Koordynator programu
Centrum UNEP/GRID-Warszawa
Inicjator programu
Fundacja Veolia Polska
Patronaty honorowe
Prezydent Miasta ZamośćBurmistrz Miasta PrzasnyszaBurmistrz Miasta ChrzanowaBurmistrz Miasta ŚwieciaBurmistrz Miasta Tarnowskie Góry