oddanych głosów 466

Szkoła Podstawowa nr 8 im. Pułku 3 Ułanów Śląskich

Stare boisko szkolne, które od kilku lat nie spełnia swojej funkcji, chcemy przekształcić  w oazę zieleni. Dzięki temu powstanie wokół szkoły spójny obszar łączący tereny sportowe z zielonymi.

oddanych głosów 1031

Szkoła Podstawowa nr 9

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 9 biorą udział w projekcie Młodzi Obserwatorzy Przyrody – Tworzymy miejsca z klimatem! W ramach konkursu przygotowali projekt ogrodu rekreacyjno-edukacyjnego z „Czasoprzestrzenią przyrodniczą” w której planują utworzyć zegar kwiatowy Linneusza oraz zamontować horyzontalny zegar słoneczny.

oddanych głosów 407

Szkoła Podstawowa nr 11 im. Władysława Broniewskiego

Park Kunszt jest nam znany od zawsze. Uwielbiamy spędzać w nim wolny czas, wśród szumu drzew i śpiewu ptaków. Kunszt to jeden z obiektów, który wraz z Kopalnią rud srebra, cynku i ołowiu w Tarnowskich Górach od 2017roku wpisany jest na prestiżową listę światowego dziedzictwa UNESCO. Jednak myślimy, że w Parku można dokonać kilku zmian, które wzmocnią rolę tego miejsca w przestrzeni naszego miasta.

oddanych głosów 188

Szkoła Podstawowa nr 12 w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 3

Nasz Eko-projekt przewiduje zagospodarowanie terenu między szkołą a przedszkolem, które znajdują się w Reptach, dzielnicy Tarnowskich Gór. Obecnie jest to miejsce niezagospodarowane, obok którego codziennie przechodzą wszyscy uczniowie, wielu rodziców, a z okna oglądają przedszkolaki.

oddanych głosów 286

Zespół Szkół Chemiczno-Medycznych i Ogólnokształcących

Eko-Projekt CHEMIKA dotyczy zagospodarowania zielonego zakątka – nieużywanego i zapomnianego podwórka, znajdującego się przy naszej szkole.

oddanych głosów 1297

Szkoła Podstawowa nr 15 im. Gwarków Tarnogórskich

Eko-projekt „Zielona klasa” - nowe klimatyczne miejsce na mapie naszego miasta! Chodzimy do Szkoły Podstawowej nr 15 im. Gwarków Tarnogórskich w Tarnowskich Górach.  Nasza wychowawczyni, aby zintegrować naszą nowoutworzoną klasę VIIb, zaproponowała nam udział w konkursie.

Koordynator programu
Centrum UNEP/GRID-Warszawa
Inicjator programu
Fundacja Veolia Polska
Patronaty honorowe
Prezydent Miasta ZamośćBurmistrz Miasta PrzasnyszaBurmistrz Miasta ChrzanowaBurmistrz Miasta ŚwieciaBurmistrz Miasta Tarnowskie Góry