Zespół Szkół Chemiczno-Medycznych i Ogólnokształcących

Eko-Projekt CHEMIKA dotyczy zagospodarowania zielonego zakątka – nieużywanego i zapomnianego podwórka, znajdującego się przy naszej szkole.

Naszym celem jest pokazanie innym, że trochę kreatywności pozwala stworzyć zielone i przyjazne miejsce tuż obok nas.Poszukując inspiracji, natknęliśmy się na pewne przysłowie chińskie: ''Jeśli myślisz rok naprzód sadź ryż, jeśli myślisz 10 lat naprzód sadź drzewo, lecz jeśli myślisz 100 lat naprzód ucz ludzi''. I wtedy zrozumieliśmy, że nie możemy działać jednokierunkowo! Musimy otworzyć się na różne sfery działania! Stąd pomysły na tu i teraz, na ''jutro'' i ... na przyszłość! 

Projekt został wymyślony przez uczniów dla uczniów – i  nie tylko, przede wszystkim w odpowiedzi na rosnącą potrzebę młodego pokolenia otaczania się przestrzenią zieloną , szczególnie w mieście. Nasz zakątek nie tylko będzie miejscem odpoczynku dla uczniów i nauczycieli, ale jego dobroczynny wpływ odczują też okoliczni mieszkańcy. Do naszej akcji pragniemy zaprosić: przedszkolaki - poprzez warsztaty i lekcje przyrody na świeżym powietrzu, okolicznych mieszkańców oraz działkowców, a w przyszłości... kto wie? Chcielibyśmy organizować kiermasze roślinne i pikniki rodzinne przy naszej szkole z zaproszonymi gośćmi spośród naszych patronów i partnerów.

Praca konkursowa - prezentacja

Głosowanie zakończone
Koordynator programu
Centrum UNEP/GRID-Warszawa
Inicjator programu
Fundacja Veolia Polska
Patronaty honorowe
Prezydent Miasta ZamośćBurmistrz Miasta PrzasnyszaBurmistrz Miasta ChrzanowaBurmistrz Miasta ŚwieciaBurmistrz Miasta Tarnowskie Góry