Szkoła Podstawowa nr 8 im. Pułku 3 Ułanów Śląskich

Stare boisko szkolne, które od kilku lat nie spełnia swojej funkcji, chcemy przekształcić  w oazę zieleni. Dzięki temu powstanie wokół szkoły spójny obszar łączący tereny sportowe z zielonymi.

Będzie to strefa relaksu dla dzieci, młodzieży i lokalnej społeczności. Uczniowie będą mogli uczyć się na świeżym powietrzu , rozwijać swoją wiedzę przyrodniczą i spędzać przerwy wśród natury. Na naszym osiedlu brakuje takich miejsc.

Cały teren będzie otoczony żywopłotem, będą posadzone drzewa dające przyjemny cień Na całej powierzchni będzie trawa a ścieżki wysypane żwirem.. W małej szklarni  będziemy uprawiać zioła i sadzonki na rabatki kwiatowe o które będą dbali nasi uczniowie. Całości dopełnią ławki, stoliki do gry w szachy i domki dla owadów. Cały teren będzie oświetlony, planujemy organizować wieczorne imprezy kulturalne.

Praca konkursowa - makieta (film):