Szkoła Podstawowa nr 11 im. Władysława Broniewskiego

Park Kunszt jest nam znany od zawsze. Uwielbiamy spędzać w nim wolny czas, wśród szumu drzew i śpiewu ptaków. Kunszt to jeden z obiektów, który wraz z Kopalnią rud srebra, cynku i ołowiu w Tarnowskich Górach od 2017roku wpisany jest na prestiżową listę światowego dziedzictwa UNESCO. Jednak myślimy, że w Parku można dokonać kilku zmian, które wzmocnią rolę tego miejsca w przestrzeni naszego miasta.

Poznajcie nasze pomysły:

• Utwardzona ścieżka, dookoła hałdy, przy której będzie
    kilka ławek, kosze na śmieci, miejsca na zaparkowanie rowerów oraz wiata gdzie można się schronić w razie niepogody,
  • Tablice informacyjne z kodami QR o historii i przyrodzie Parku,
  • Coś dla sportowców…”górnicza ścieżka zdrowia”,
  • Budki lęgowe i karmniki dla ptaków wykonane przez uczniów naszej szkoły,
  • Kwietna łąka,
  • Stół do gry w szachy,
  • Replika dawnego obelisku oraz ścieżka na szczyt hałdy.

W celu poznania opinii na temat Parku przeprowadziliśmy ankietę wśród mieszkańców naszego miasta. Większość ankietowanych osób zgodziła się z stwierdzeniem, że Park potrzebuje zmian, a nasze zmiany bardzo się spodobały. Po spotkaniu z przedstawicielem Stowarzyszenia Miłośników Ziemi Tarnogórskiej wiemy, że nasze pomysły są dobre.

Chcemy aby jak najwięcej osób dowiedziało się o istnieniu Parku i spędzało w nim miło czas.
Naprawdę bardzo zależy nam na wygranej, ponieważ wtedy moglibyśmy zrealizować wszystkie lub kilka z naszych pomysłów.
Bardzo prosimy o oddanie głosów na nasz zespół.
Pozdrawiamy!

Głosujcie na Park Kunszt!

Praca konkursowa - film: