Szkoła Podstawowa nr 12 w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 3

Nasz Eko-projekt przewiduje zagospodarowanie terenu między szkołą a przedszkolem, które znajdują się w Reptach, dzielnicy Tarnowskich Gór. Obecnie jest to miejsce niezagospodarowane, obok którego codziennie przechodzą wszyscy uczniowie, wielu rodziców, a z okna oglądają przedszkolaki.

Chcemy, aby to miejsce było zielone z dużą ilością kwiatów.  Zachęcało każdego do odwiedzenia  i spędzenia nawet krótkiej chwili w pięknym otoczeniu oraz dawało możliwość prowadzenia lekcji i dodatkowych zajęć.

Do naszego ogrodu będzie prowadziła pergola obsadzona pnącymi różami. Po bokach chcemy posadzić krzewy, które będą kwitnąć w różnych porach roku: forsycje, róże, hortensje i wrzosy oraz tworzące tło trawy ozdobne różnej wysokości. Jako, że teren nie jest duży na środku będzie  jedno drzewo, a wokół ławki. We wnęce szkoły ustawione będą wygodne kokony. Sama wnęka będzie imitowała podziemia tarnogórskie z których słynie nasze miasto. Z boku będzie fontanna, która może służyć jako wodopój dla ptaków. Całość dopełnią drewniane pomosty ustawione po bokach między roślinami.