Szkoła Podstawowa nr 9

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 9 biorą udział w projekcie Młodzi Obserwatorzy Przyrody – Tworzymy miejsca z klimatem! W ramach konkursu przygotowali projekt ogrodu rekreacyjno-edukacyjnego z „Czasoprzestrzenią przyrodniczą” w której planują utworzyć zegar kwiatowy Linneusza oraz zamontować horyzontalny zegar słoneczny.

Ogród zaprojektowany przez uczniów pokazywał będzie jak przyroda zmienia się w trakcie całego roku. Jak zmieniają się rośliny i jak upływa czas. Pomysłodawcy mają nadzieję, że w kolejnych latach w ich ogrodzie powstanie ścieżka dydaktyczna złożona z różnych zegarów słonecznych. Aranżacja projektowanego ogrodu w każdej porze roku będzie mieniła się kolorami i przepełniała zapachami. Wiosenna rabata z rododendronami, azaliami, hortensją, narcyzami i tulipanami będzie cieszyć oczy już od początku marca. Latem i jesienią w ogrodzie znajdą pożywienie pszczoły, murarki, motyle, trzmiele i inne owady żywiące się nektarem i pyłkiem kwiatowym. Natomiast zimą, krzewy zimozielone będą stanowiły dla ptaków schronienie przed drapieżnikami oraz miejsce do zakładania gniazd, a irgi i ogniki zapewnią im pokarm.
Warto zagłosować na ciekawy, projekt ogrodu, który będzie miejscem z klimatem nie tylko dla dzieci, dorosłych ale również miejscem, które zwiększy bioróżnorodność naszego miasta.

Przyjazny Owadom Wielofunkcyjny Estetyczny Rekreacyjny Fascynujący Leczniczy Ogólnodostępny Wyjątkowy Energetyczny Różnorodny.