Szkoła Podstawowa Nr 10 z Oddziałami Integracyjnymi im. Waleriana Łukasińskiego

Nasz eko-projekt będzie przybliżał ludziom wiedzę na temat bioróżnorodności i ochrony środowiska. Chcemy, aby nasz projekt przedstawiał ogród sensoryczny, czyli ogród który ma na celu pobudzać nasze zmysły: wzrok, węch, słuch, dotyk i smak.

Znajdą się w nim karmniki dla ptaków, 4-częściowy ogródek w którym każdą ćwiartkę będzie zajmować inna pora roku i charakterystyczne dla niej kwiaty. Będzie on służył lokalnej jak i szkolnej społeczności. Realizacja naszego eko-projektu polepszy relacje między człowiekiem a przyrodą, a także sprawi że poprzez zabawę nauczy nas jak dbać o środowisko. Dzięki projektowi przestrzeń dotychczas nieużywana zostanie dobrze zagospodarowana różnymi gatunkami roślin oraz miejscem do wypoczynku i obserwacji przyrody.

Zespół nr 2 w Zamościu
Autorzy:
Paulina Stadnik, Sara Nowosad, Zuzanna Zubrzycka, Kinga Radlińska, Sebastian Fandysz, Marlena Głazowska
Opiekun: Renata Bojarczuk
Miejsce: Teren Szkoły Podstawowej Nr 10 z Oddziałami Integracyjnymi Im. W.Łukasińskiego w Zamościu.

Praca konkursowa - makieta (zdjęcie)