II Liceum Ogólnokształcące im. Marii Konopnickiej

Jesteśmy grupą ośmioosobową z II LO w Zamościu, która podjęła się realizacji eko-projektu na terenie miasta Zamość. Zaprojektowany przez nas obszar znajduje się między nowo powstałym węzłem komunikacyjnym, a twierdzą Zamość przy ulicy Peowiaków. Inicjatywa skierowana jest do mieszkańców miasta Zamościa i turystów.

Chcemy zainteresować wszystkie grupy wiekowe od najmłodszych po seniorów. W związku z tym planowany obszar został podzielony na 3 strefy: edukacyjną, relaksacyjną oraz sportową. Na kreowanym przez nas terenie po raz pierwszy w Zamościu pojawiłby się tunel kwietny, tężnie solankowe, zegar słoneczny stworzony z kwiatów oraz pięcio - frakcyjne kosze recyklingowe. Tężnie oświetlone kolorowymi światłami stworzą przyjemny i swoisty  mikroklimat dla odpoczywających mieszkańców. Park będzie przyjazny dla ludzi oraz środowiska, ze względu na bogactwo roślin i obecność skrzynek lęgowych dla ptaków. Natomiast urządzenia sportowe typu „work-out” będą sprzyjały aktywnej formie wypoczynku. Dodatkowo tabliczki informacyjne, kody QR, a także zegar słoneczny spełnią funkcje edukacyjne dla dzieci i młodzieży.

Jesteśmy przekonani, że zmieniony teren na pewno upiększy wygląd miasta i stanie się miejscem spotkań, odpoczynku i rekreacji.

Praca konkursowa - prezentacja

Głosowanie zakończone
Koordynator programu
Centrum UNEP/GRID-Warszawa
Inicjator programu
Fundacja Veolia Polska
Patronaty honorowe
Prezydent Miasta ZamośćBurmistrz Miasta PrzasnyszaBurmistrz Miasta ChrzanowaBurmistrz Miasta ŚwieciaBurmistrz Miasta Tarnowskie Góry