II Liceum Ogólnokształcące im. Marii Konopnickiej

Witajcie, to my, uczniowie I klasy 2LO w Zamościu o profilu biologiczno-chemicznym. Jesteśmy młodymi obserwatorami przyrody i dlatego też wzięliśmy udział w Eko-projekcie, jako zespół nr 4 w Zamościu. Jako młodzi ludzie, dopiero zaczynamy swoją przygodę z naturą. Mamy pomysły, jak zmienić przyrodnicze otoczenie naszej szkoły i dlatego też zgłosiliśmy się do tego projektu. Widzimy, że przyroda potrzebuje naszej pomocy.

Naszym celem w realizacji projektu jest połączenie korzyści dla natury i człowieka. Chcemy, ćwicząc na zielonej trawie, słyszeć świergot ptaków i ich piskląt nad głowami. Chcemy podziwiać pszczoły zapylające kwiaty. Wszystko to, żeby pokazać, iż z naturą nie trzeba walczyć tylko współgrać. To dzięki niej żyjemy, oddychamy, więc dbamy o nią. Realizując założenia projektu, kierowaliśmy się potrzebami mieszkańców naszego miasta. Zebraliśmy wszystkie nasze pomysły i wybraliśmy najlepsze, ponieważ ich realizacja będzie korzystna zarówno dla natury jak i człowieka.

Wybraliśmy teren przed szkołą, ponieważ jest on miejscem spotkań bardzo wielu młodych ludzi, którzy potrzebują miejsca, gdzie mogliby usiąść, rozmawiać, odpocząć i spędzać czas na świeżym powietrzu.

JEDYNA SZANSA!

Abyś przyłączył się do nas i wspomógł przyrodę.

My wybraliśmy teren i wymyśliliśmy jak go zmienić, teraz czas na Ciebie.

 Zagłosuj na grupę nr 4 z Zamościa. Liczymy na Twoje poparcie i głos.

Praca konkursowa - prezentacja

Głosowanie zakończone
Koordynator programu
Centrum UNEP/GRID-Warszawa
Inicjator programu
Fundacja Veolia Polska
Patronaty honorowe
Prezydent Miasta ZamośćBurmistrz Miasta PrzasnyszaBurmistrz Miasta ChrzanowaBurmistrz Miasta ŚwieciaBurmistrz Miasta Tarnowskie Góry